Hraničáři

25. prosince 2010 v 1:33 | Marie Křížová
Deník hraničáře:
(snad se potom lépe zorientujete v tom o koho jde když se řekne ,,hraničář")
Nastupuji do služby.Včera jsem byl přiřazen k novému mistrovi. Jsem rád,že se mohu vzdělávat zrovna v tomto oboru.Rád se konečně dostanu z města od toho všeho hluku.Konečně budu moct splynout s přírodou a naučit se pohybovat se společně s větrem.
2.den: Možná jsem se malinko unáhlil.Služba u hraničáře není ani trošku jednoduchá.Dnes ráno jsem dostal do ruky rýč a musel jsem vykopat 2 metry hlubokou jámu a to na centimetr přesně abych se naučil vyrábět úkryt.Pracovat jsem musel bez přestávky.Po celé práci mistr jen kývl hlavou a řekl ,že budu muset posílit své svaly.Byl jsem tak vyčerpaný,že jsem se nezmohl na slovo odporu.Hraničaření nejspíš nebude jen o splynutí s přírodou.

3.den: Ani dnešní den jsem si neodpočinul.Mistr mě probudil ještě za tmy a vyhnal mě ven na hlídku ,údajně slyšel něco ,nebo někoho ,jak brouzdá kolem chaty a tak jsem musel hlídat až do rozednění ani podvádět jsem nemohl ,mistr mě každou hodinu přišel skontrolovat.Beztak bych neusnul,byl jsem jako na trní,protože jsem mu opravdu věřil ,že tam někde někdo nebo něco slídí a protože mám bujnou fantazii v hlavě jsem si utvořil hned ty nejhorší obludy a netvory.

4.Den: Konečně se budu učit něco užitečného.Dnes jsme s mistrem dopoledne vyjeli na Trůsdovu louku tam bylo několik terčů připevněných pevně v zemi na tlustém kůlu. Mistr mi podal krásně vypracovaný Luk a tucet šípů v toulci.Nastavil mě do přesného postoje a ukázal mi jak mám správně luk držet a jak se rychle a bystře natáhnout pro šíp.Pak jsem zkusil vystřelit ,ale moc se mi nevedlo.Tentokrát mě mistr překvapil svou průpovídkou na konci výcviku,řekl mi:,,učenej z nebe nespad".Moc mi nevadilo ,že se mnou neustále neklábosí,stejně jako on jsem měl radši prostor sám pro sebe a pro svoje myšlenky.Lidi jsem moc nemusel,zato se zvířaty si výborně rozumím.

5.den: Skoro to vypadalo jako by se mi mistr podíval do zápisků,dnes jsem totiž dostal koně.Malého roztomilého koně s kterým jsem si ihned padl do oka.(kůň viz.Hraničářův učeň =D) Potom jsme se vydali zase na louku ,která je ,ale vzdálená nejméně 3 km.Tentokrát jsem už jel na vlastním koni s vlastním -podle mistra primitivním- Lukem a cítil jsem se ihned o pár let starší.Zase jsme cvičili tentokrát až do noci.Potom totiž dostal mistr hlad a tak jsme se vydali nazpět.(sarkasmus v této větě je ode mě docela na místě,nemyslíte?).

6.Den:dnes jsem se učil být neviděn.Musel jsem se ve vteřině schovat a nebo také ani nemrknout a dívat se nekonečně dlouho stále před sebe.Ke konci dne jsem měl nohy oči i ruce tak zkoprnělé ,že jsem sotva chodil.

7.Den: Dnes je odpočinkový den až na uklizení celé chaty jsem neměl nic na práci.

8.Den: Učím se lézt na stromy.Ačkoliv v těchto činnostech jsem si připadal jako jeden z nejlepších
,po předvedení šplhu starého mistra mi zůstala ústa dokořán.Dřív než jsem se naděl byl nahoře a se stejnou tichostí jako vylezl nahoru slezl mrštně i dolů.,,Teď ty" oslovil mě a mně nezbývalo nic jiného než si vykasat rukávy haleny a pustit se do práce.

9.Den: Celé odpoledne jsem si musel vštěpovat do hlavy různé znaky,značky a důležitá místa z map ,které mi starý hraničář přinesl k jídelnímu stolu.Je jich tolik!!!

10.Den: V šest hodin ráno jsme vyrazili do lesa kde mě mistr nechal určovat stopy různých zvířat pak mi podal mapu a kompas a řekl ,že se sejdeme na Určeném místě na mapě.tentokrát jsem byl docela dobrý a 6 km cestu jsem zvládl najít za necelé dvě hodiny.A to jsem šel pěšky!

11.Den: Mistr má krásného psa.Je vysoký ,štíhlí,a má nádhernou černou srst.Miluju psy a doufám ,že jednou také najdu tak oddaného společníka a hlídače jako je pes mého mistra.


......Vím že to není nic extra ale doufám ,že jste si z toho dokázali něco vydedukovat ,časem se toho tady objeví více.(informací.....možná i deníků =D-podle toho jaký bude ohlas)-Podobnost s knihou ,,hraničářův učeň" je docela možná,protože popis Wilova výcviku se mi ještě nestačil vypařit z hlavy =D.
hraničář
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 asdfghjkl asdfghjkl | 15. července 2011 v 17:19 | Reagovat

hezké

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama