4 Non Blondes

26. února 2015 v 16:17 |  Rock


4 Non Blondes
Ačkoli tato kapela už v názvu upozorňuje, že tohle není nic pro blondýny, i já jsem propadla jejich stylu. Jedná se o americkou kapelu, která vznikla roku 1989 v San Franciscu a zanikla roku 1995, protože se zpěvačka Linda Perry rozhodla pro sólovou dráhu.
Vyjmenujme si pro pořádek tedy všechny členy kapely:
Linda Perry- zpěvačka, u které si vysoce cením hlasových přechodů do falzetu.
Christa Hillhouse- basistka
Shaunna Hall- kytaristka, ta byla zanedlouho vystřídána kytaristou:
Rogrem Rochem- kytarista
Wanda Day- bubenice, která byla kvůli tomu, že brala drogy, také nahrazena bubeníkem:
Dawnem Richardsonem- bubeník

4 Non Blonde, jak už jste se mohli dočíst výše, se zformovali v San Franciscu v období, kdy se začalo mluvit o nemoci AIDS a homosexualitě. A kapela se stala hudebním pojítkem, mezi homosexuály, heterosexuály, undergroundovými hudebníky, milovníky hudby jakékoli barvy pleti a rasy. Budeme-li opomíjet jejich název, můžeme mluvit o velice tolerantní kapele vzhledem k lidské přirozenosti.
Na vrcholu kariéry jezdili 4 Non Blonde na turné společně s Neilem Youngem a Aerosmith. Přinesli porozumění masám lidí. Kdo by neznal jejich hit, který se umístil roku 1993 na prvních příčkách hitparády, What's Up? Pokud si nevzpomínáte, tak rychle dobrouzdejte na youtube a vohulte to, stojí to za to.

V jednom rozhovoru z roku 2011 odpovídala basistka Christa Hillhouse na otázku: "Proč jste se rozpadli?" Odpovědí Christy bylo: "Kapely jsou jako manželství. Jdete za stejným cílem, poprvé se zamilujete, někdy se ale ty cíle a vize do budoucnosti změní. Každý má jiné priority a roste jiným směrem."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama