Lucie Vondráčková

27. února 2015 v 2:22 |  Pop


Nerada Lucku přiřazuji přímo k popu, protože ona je jedna z těch vyjímečně šikovných zpěvaček, které s přesnou střelou fušují do všech žánrů, ale když jsem si zkoušela říct folková zpěvačka, nesedlo mi to, ani rocková, nejlépe asi tedy popová zpěvačka. Tak se podíváme na její krásné začátky a snad ještě dlouho budeme sledovat její úspěšnou kariérní (ale rozhodně i rodinnou) cestu.

Lucka dává znát velkou lásku k nejbližší rodině, má jediného sourozence, bratra, Davida Vondráčka, matku Hanu Sorrosovou-textařka a otce-Jiřího Vondráčka-herec, zpěvák. Jistě ve spojitosti s její rodinnou můžeme přippomenout Helenu Vondráčkovou- tetu Lucky, ale kdo trošku sleduje bulvár, tak ví, že to mezi Helenou a Lucčinou rodinou není žádný med.
Přesto, kdysi ještě za dobrých vztahů (né že bych do toho viděla, ale teď to fakt nevypadá na kdovíjakou lásku) spolu nazpívaly podivně zajímavou písničku, která byla zaznamenána a proto, šup sem!:


Na svět poprvé mrkla devět let před sametovou revolucí. A v jejích devíti letech dostala také první roli v seriálu Území bílých králů (Zde mimo jiné hráli i Michal Suchánek a Pavel Zedníček), objevila se i v seriálu Arabela.
Nejenže hrála, zpívala, ale v roce 92 se dostala i k moderování pořadu Marmeláda. Zde vede rozhovor se zpěvačkou Ivetou Bartošovou (1995):Nahlédnemeli do historie Lucčina umění v tanci, musíme zmínit její duo s Martinem Dejdarem, s kterým už od útlého dětství zpěvně tančí. (=D)
Z Lucčiných přezpívaných písní se mi zdá jako nejvíc povedená píseň: "Já to nejsem", kterou zpívá s petrem Kocmanem. Pro představu sem dám i originál od Johnnyho Cashe a June Carter- It Ain´t me Babe.Zahrála si i v mnoha muzikálech a divadelních hrách, tak třeba: Romeo a Julie, Richard III., Starci na chmelu, Excalibur, Tajemství, Bratři Karamazovi, Ať žije rokenrol!, a samozřejmě zfilmovaný muzikál Daniela Landy: Kvaska.


Ale i v několika pohádkách na televizní obrazovce, jmenovitě: O víle Arnoštce, Křesadlo, královský slib. Ostatně její vysokoškolskou diplomovou prací na UK (obor Kulturologie) byla právě studie: "Tradice české pohádky v československé kinematografii."

Ve filmu Ta třetí si zahrála dokonce milenku Vladimíra Dlouhého. Tento film mě hodně zasáhl, je to drama s velkým psychologickým podtextem.

Z novějších filmů, kde si Lucka zahrála bych asi jmenovala hlavně Snowboarďáky, kde je mi tuze sympatická se svou odvážnou zadredovanou hlavou a prknem v ruce.Momentálně žije se svým manželem Tomášem Plekancem v Kanadě, společně mají syna Matyáše a čekají příchod dalšího potomka. Z Kanady přilétá do Česka, v Česku napracuje, co jde, a zase zpátky k rodině. Viz. video (rok 2015):

Lucka je pro mě vzorem fajnýho člověka, do deště i nepohody, ale hlavně vzorem smíška, s neustávající vřelostí k lidem a energií, kterou dokáže přenášet i na ostatní. Jako člověka si jí vysoce vážím. Píseň: Kdy vzlétnu já, mi na ni dokonale sedí, vystihuje její vnější vzezření a charakter, hudba je na ni také jak ušitá, takže sem s ní:


Lucie Vondráčková může v mnohém inspirovat každého z nás, mě napadají tato slova:


Bojuj! Vydrž! Žij! S úsměvem ve tváři!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama