Žijeme (s) hudbou!

5. února 2015 v 23:07 | M.K. |  Hudba


Dneska mě oslovila jedna kamarádka, která dělá bakalářku na téma spojené s lidmi a jejich hudebními nástroji. Pro upřesnění šlo o dotazník. Nicvíce ve mně probudila myšlenku, dlouho ležící a spící, napsat něco málo o tom, jak je hudba důležitá v životech lidí.Tak začneme pěkně pohádkově:
Před dávnými a dávnými časy žil král Saul, který trpěl hroznými depresemi. Naštěstí mu byl poblíž jeho budoucí nástupce David, který se rozhodl královi deprese léčit hrou na harfu. Byla to dobrá volba!
I mimo Izrael, např. ve starověkém Řecku a Říme se používala hudba jako léčba, jako terapie.
Lidé hudbu potřebovali ke svým slavnostemm ke své práci, každý všední den s kouskem hudby byl, je a bude vždy pro člověka moudrého obrovským přínosem. Hudba nám přináší nejen uvolnění, relaxaci, ale i koncentraci a vědomosti.
S hudbou je často spjat motiv, či text, který je třeba buď dopředu znát (např. u orchestrálních skladeb) a nebo ho pečlivě poslouchat. Na metalových koncertech, pravda, to jde trochu obtížněji, přesto i tato hudba pro mě je přínosem, třebaže mi stačí vyslechnout si ji jen opravdu vyjímečně. Ale člověk od člověka hledá svůj styl. Hudba pěstuje naši psychiku už od malička. Formuje nás a vychovává. Má na nás dobrý vliv, pokud jsme hudbě vystavování už od sbírání hub.


Hudba:
-Zmírňuje bolest
-Potlačuje deprese a strach
-Používá se při léčbě alkoholismu
-Pomáhá při léčbě tuberkulózy
-Je emočním ventilem

Hudba se pro svoje poslání často podceňuje, ale pravdou je, že bez hudby by byl svět natolik smutný a černobílý, že by nestálo za to tu přežívat. Hudba je život. Žijeme-li hudbou rozšiřujeme si denně různé obzory a jsme schopni jet zase o trochu víc naplno. =)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama