Danielův svět

23. března 2015 v 23:50 |  Filmy


Dnes jsem byla nečekaně v kině, kino mě normálně moc netáhne, ale chtěla jsem podniknout něco, co normálně nedělám. A tak se stalo, že mi kamarádi oznámili, že v rámci filmového festivalu : Jeden svět, se v Lucerně v Brně promítá dokument: Danielův svět. A že oni jdou a ať jdu taky. Tak jsem šla. A nelitovala jsem.

Film je vcelku prostý. Točí se kolem mladíka-Daniela- který se rozhodně veřejně přiznat svou pedofilní orientaci na malé kluky. Co se ale snaží po celý film vysvětlit a zdůraznit lidem kolem sebe, je, že pedofil není ten, kdo děti přepadá a znásilňuje, ale ten, co se do dětí zamiluje, má je rád. Cítí k nim lásku, stejně jako muž k ženě, nebo žena k muži. Nechce jim ublížit, to by bylo proti mravní přirozenosti, kterou normální lidé- třebaže s orientací na děti- mají stejnou jako normální muž-heterosexuál- který neubližuje ženě, když k ní cítí náklonnost. Daniel se v průběhu filmu setkává s partou dalších pedofilních přátel, kteří to cítí stejně jako Daniel- děti milují, ale v žádném případě by jim neublížili.

Daniel řeší svou budoucnost. Jaký smysl vlastně jeho život má bez rodiny. Kde bude hledat štěstí apod. Mluví o tom, že je zamilovaný do svého malého kamaráda Míši (kluk-cca 8 let), rád se s ním vídá a to mu stačí. Být mu nablízku a hrát si s ním jako kamarád, nic víc.

Daniel jen chce, aby ho lidé kolem brali takového jaký je. Nevidí cestu, jak z toho ven. Je nějaká taková cesta? Těžko říct, přesto se s tím učí rozumně žít, přijímat to. Prostě žít, jak nejlíp to půjde.

Dostala mě poslední věta ve filmu, kterou je podle mě podstatné zdůraznit:

90% případů zneužitých dětí nemají na svědomí pedofilně zaměření jedinci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama