Frank Sinatra

14. března 2015 v 1:31 |  Jazz

Dočetla jsem se, že tento rok, je to 100 let, co se narodil Frank Sinatra (12.12.1915)-americký jazzový (bluesový) a popový zpěvák, ale také herec, režisér a producent.

Kousky z osobního života:
Roku 1939 se oženil se svou první ženou ze čtyř- Nancy Barbatovou, s níž měl tři děti. Nebyl jí příliš věrný a po veřejném odhalení jeho milostné aféry s Avou Gardnerovou se s Nancy (1950) rozvedl. Vzal si Avu. S tou také dlouho nevydržel, jeho třetí ženou se stala Mia Farrow a poslední 4. ženou byla Barbara Blakeley Marx, se kterou zůstal až do smrti.

Své děti velice miloval. Když jeho syna Franka unesli, neváhal zaplatit vysoké výkupné a syn se mu vrátil živý a zdravý. Později byli únosci dopadeni.

Několik málo zajímavostí ve větě:
Byl několikrát obviněn ze spolupráce s mafií, ale nikdy se mu nic nedokázalo, také spoluvlastnil casino a přátelil se s rodinou Kennedyů.


S Avou:


S dětmi:


A s 4. ženou Barbarou:


A zpět ke kariéře:
Startovní čára slávy mu začala díky Bingu Crosbymu (herci a zpěvákovi), dostal se do kaváren a na různé večírky, kde mohl předvést svůj osobitý silný hlas, zanedlouho se dostal ke zpěvu v rádiích a k orchestru Harryho Jamese.

Za 2. světové války se dostává do orchestru Tommyho Dorseye, s nímž nazpíval např. Never smile again, nebo East Of the Sun. Zde malá ukázka:

Za válečných let se objevuje také v prvních muzikálech- např.: Ship Ahoy, Higher and higher


Jako sólový zpěvák vydal písně jako: All or nothing at All...


Po svém druhém návratu do showbusinessu si zahrál i v několika filmech: The house i live in, From here to eternity, Johnny Concho, The hole in The head, Robin and 7 hoods (z toho i následující ukázka) ...


A v řadě dalších muzikálů: Young at heart, Paul Joey, Can can...

Mezi jeho úspešná alba patřila: Come dance with me!, Come fly with me, Sings for only the lonely...


A zde pár jeho dalších písní:

Pocketful of miracles


New York, New YorkMy way


Come fly with me


Something stupid
Stal se režisérem a producentem filmu None but brave:


Ještě za jeho života vydala Kitty Keleyová Sinatrův životopis: "His Way". Zpočátku se s ní Sinatra soudil a odmítal povolot vydání, ale nakonec ustoupil a kniha měla obrovský úspěch.

Seznam jeho ocenění najdete snadno, byla jich totiž velká spousta, mezi grammy cenami za desky, vyhrával ocenění od čtenářů Down Beat- zpěvák roku, a má i svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Jeho posledním albem je "L.A. is my lady"

V květnu 1998 umírá.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama