Hudební filmy

5. dubna 2015 v 23:14 |  Filmy
Možná někdo z vás také neustále hledá filmy s hudební tématikou, o různých kapelách, zpěvácích apod. Dnes se zaměřím na několik málo z nich, nebudu zakomponovávat filmy taneční o tom snad jindy =) .

To write love on her arms (2012)

Začněme filmem, který má hudbu za vedlejší ale velice podstatný motiv. Film je pojmenovaný podle organizace, která vznikla díky dívce René s bipolární poruchou a závislostí na kokainu, která se z toho snaží dostat. Příběh René, jak odmalička trpí depresemi, a jak prožívá hrozné ponížení na střední škole, jak propadne drogám a jak se z toho pomocí přátel dostává, má hluboký smysl. Chvílemi snad maličko přeslazeno, ale život je občas taky trošku přehrávaný, no ne?


P.S.: Film byl natočen dle pravdivé události. Organizace: To write love on her arms má i své internetové stránky, kam píší lidé s podobnými problémy, jako měla René: http://twloha.com/


Nowhere boy (2009)

Dojemně drsný film o dětství Johna Lennona. O jeho soužití se strýcem a tetou, o tom, jak našel matku, kterou se snažil za krátkou dobu, která jim byla dána, poznat. O jeho první kytaře a kapele, snech a dívkách. Velice působivý film!
Ray (2004)

Tenhle film mě okouzlil. Připomíná mi trošku Forresta Gumpa. Znovu podle životopisných událostí slavného Jazzového-soulového zpěváka, který ztratí v dětství bratra, má otce, s kterým se nikdy nesetkal, a matka se nakonec udře k smrti. V dětsví ztrácí zrak, v dospělosti-jako úplně slepý, putuje do větších měst Ameriky, poznává svět hudby, prohnilost a prodejnost lidských duší, setkává se s pravým přátelstvím, ale i s hnusnou zradou. Ale ani on není svatý. Jeho hudba je ale naprosto jedinečná a roztančí nakonec "černé i bílé".
A pro dnešek poslední hudební film:

Love song (2013)

Film s Keirou Knightley snad nemůže být ani špatný. Tento jen přisvědčuje mému mínení. Film o slávě, kvůli které se z člověka, kterého znáte stane vícčlověk. Gretta (Keira) přesně tomuto přihlíží u svého bývalého přítele. Když tu se v jednom zapadlém New Yorském baru setkává s hudebním producentem Danem, životem zničeným mužem, který přišel něco málo popít. Gretta hraje na podiu jednu ze svých písní a Dan ji okamžitě osloví. Začnou spolu pracovat na hudebním projektu, do kterého sezvou několik dobrých hudebníků a využívají neobvyklá místa pro nahrávání cd. Film s dobrodružnou příchutí, s osobníma životama na vlásku a s úsměvem i slzou na krajíčku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama