Jan Müller

19. srpna 2015 v 22:54 |  Za zvířataČasopis Vědomí vydal článek s rozhovorem s tímto zápasníkem, Janem Müllerem. Upřímně, dlouho mě nezaujala osobnost nějakého člověka, tak, jako právě jeho. Zabývá se bojovým umění, aktivně ho provozuje, zároveň pracuje v reklamní agentuře, skládá texty a hraje v kapele Tisíc let od ráje, chrání zvířata, je to moudrý člověk se srdcem na dlani. Tolik se od tohoto člověka můžeme učit, jde příkladem všem těm, kteří chtějí dosáhnout lepšího, smysluplnějšího, dobrosrdečného světa.

V rozhovoru zamítá zavedené "pravdy", proč se musí jíst maso a pít mléko:

- Maso ani mléčné výrobky opravdu nepotřebujeme jíst, mnoho sportovců přešlo pro lepší a efektivnější výkony na veganskou stravu.

-Mléko potřebujeme jako děti, kojí nás proto matka, v dospělosti bereme toto privilegium telatům, kráva kojí, místo svého mláďěte, nás- lidi. (Zatímco tele je odvedeno na porážku)- kráva má totiž mléko taky jen tehdy, když má mládě.

-Maso je tučné, mléčné výrobky často také- přechod na veganskou stravu způsobí téměř příval nové energie, cítíme se lehčí, svěžejší a jsme rozhodně i zdravější. (Jan se v rozhovoru vyznává, že nemá ani obvodního lékaře, k lékaři se dostane jen tehdy, když si při zápasech něco zlomí)

Rozhovor s ním jsem našla i na internetu na webu Vegetarian.cz (jedná se o jiný rozhovor, ale také velice kvalitní):A na youtube jsem našla video, které vás také zasvětí do jeho životního stylu =)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama